آخرین خبرها

الگوی تعالی دختران

الگوی تعالی دختران

مجموعه گفتارهای استاد محمد جواد حاج علی اکبری

چکیده کتاب

این کتاب شامل سه بخش است

فصل اول:کلیات طراحی الگوی تعالی دختران

فصل دوم نگاهی به مبانی الگوی تعالی دختران

که شامل دو گفتار بوده در گفتار اول به تبیین دو مبنا در الگوی دختران می پردازد در گفتار دوم به معرفی یک الگو پرداخته سپس وارد فصل سوم یعنی روش شناسی الگوی تعالی دختران می شود در این فصل نقش های دختری، همسری، مادری و اجتماعی را برای دختران از منظر آیات و روایات بررسی کرده و شیوه ای برای طراحی الگوهای نوین اسلامی معرفی می نماید.

در واقع در این کتاب سعی شده تا اهمیت و ارزش و جایگاه زن در اسلام به خوبی مشخص و مورد استفاده همگان قرار گیرد.

قسمتی از متن کتاب:

نقش اجتماعی آشکار بانوان با حضور اجتماعی گره خورده است و حضور اجتماعی به معنای حضور بیرون از خانه در ساحت های گوناگون حیات اجتماعی است. حضور اجتماعی زنان، جزء لوازم اجتناب نا پذیر حیات اجتماعی است و بخش عمده شکل دادن به جامعه و تمدن مطلوب اسلامی، بر عهده زنان و تابع حضور ایشان است: آن گونه که احساس می شود در بعضی از موارد، بدون نقش آفرینی و حضور زنان، اصلا امکان ندارد شرایط به شکل شایسته پیش رود؛ بنابر این، در این عرصه بایستی ظرفیت سازی قاعده مندی صورت پذیرد. .....

 الگوی تعالی دختران

(آیه روز) :

وَإِنْ يَمْسَسْكَ اللَّهُ بِضُرٍّ فَلَا كَاشِفَ لَهُ إِلَّا هُوَ ۖ وَإِنْ يُرِدْكَ بِخَيْرٍ فَلَا رَادَّ لِفَضْلِهِ ۚ يُصِيبُ بِهِ مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ ۚ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

اگر خدا ضرری به تو بزند، کسی جز خودش نمی‌تواند برطرفش کند. اگر هم سودی برایت بخواهد، کسی نمی‌تواند جلوی لطفش را بگیرد. هریک از بندگانش را شایسته ببیند، لطف خود را نصیبش می‌کند؛ زیرا او آمرزندۀ مهربان است.

👈 ( یونس ، ۱۰۷)👉

Nature Mountains Mountains Nature Mountains
×

مهدویت

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات‌بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد.اعتقاد به منجی، در ادیان و ملل و اقوام مختلف و با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت وجود دارد.

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله) :

أغْنَی النَّاسِ حَمَلَةُ القُرآنِ؛ مَنْ جَعَلَهُ اللهُ تَعالی فی جوْفِهِ

بی نیازترین مردم حافظان قرآن هستند؛ همان كسانی كه خداوند متعال قرآن را در وجودشان جای داده است.

(كنزالعمال/ج۱/حدیث ۲۲۶۱)
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
2492
6022
35239
1103074
107431
111213
1168027