آخرین خبرها

کتاب اخلاق حرفه ای با تأکید بر نهج البلاغه

چکیده کتاب

✍🏻 اخلاق حرفه ای، اخلاق تعامل انسان با حرفه و ارباب رجوع است. این اخلاق از اخلاق هنجاری جدا نیست؛ اما برخی از موضوعات اخلاقی در اخلاق حرفه ای به تناسب حرفه های مختلف، حساسیت و اهمیت بیشتری دارند و نسبت های اخلاقی براساس حرفه تعریف و تنظیم می شود.

امروزه تعاملات میان فردی به قدری گسترش یافته که نمی توان فضایی از زندگی اجتماعی را در نظر گرفت که نیازمند اخلاق حرفه ای نباشد؛ ازاین رو اخلاق حرفه ای به تعداد حرفه های مورد نیاز جامعه می تواند گسترش یابد. هرجا سخن از حرفه باشد؛ به حتم پا به پای آن می توان از اخلاق حرفه ای نیز سخن گفت. ضرورت اخلاق حرفه ای به ضرورت حرفه در جامعه بستگی دارد و نباید از آن جدا شود.

موضوعات این کتاب و اخلاق حرفه ای را می توان در چهار حوزه بررسی کرد:

  • 1) حوزه اخلاق حرفه ای فردی- شغلی؛
  • 2) حوزه اخلاق حرفه ای ساختاری؛
  • 3) حوزه اخلاق حرفه ای تعاملی؛
  • 4) اصناف اخلاق حرفه ای

تحقق اخلاق حرفه ای در یک سازمان می تواند ادامه حیات سازمان را در آینده تأمین کند.

کتاب اخلاق حرفه  ای با تأکید بر نهج  البلاغه

(آیه روز) :

الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا ۖ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا

اموال ‌و اولاد، زرق‌وبرق زندگی دنیاست. ازآن‌طرف، کارهای خوبِ ماندنی از نظر خدا ثواب ارزشمندتری دارد و امیدبخشیِ بیشتری.

👈 ( کهف ، ۴۶)👉
margin

Nature Mountains Mountains Nature Mountains
× ordoo

مهدویت

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات‌بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد.اعتقاد به منجی، در ادیان و ملل و اقوام مختلف و با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت وجود دارد.

margin
open instagram in android open instagram in desktop

پیامبر اکرم (ص) :

اِن اَرَدتُم عَيشَ السُّعَداءِ و َمَوتَ الشُّهَداءِ و َالنَّجاةَ يَومَ الحَسرَةِ و َالظِّلَّ يَومَ الحَرورِ و َالهُدى يَومَ الضَّلالَةِ فَادرُسُوا القُرآنَ فَاِنَّهُ كَلامُ الرَّحمانِ و حِرزٌ مِنَ الشَيطانِ و رُجحانٌ فِى الميزانِ ؛

اگر زندگى سعادتمندان، مرگ شهيدان، نجات روز حسرت (قيامت)، سايه روزِ سوزان و هدايت در روز گمراهى را مى خواهيد، قرآن را ياد بگيريد كه آن سخن خداى مهربان است و سپرى است در مقابل شيطان و سنگينى در ترازوى اعمال.

تماس با ما

تلفن: ۹۱۹۶۰۹۸۱۸۵ (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

شهرزیبا. بلوار جوانمردان نبش فرساد غربی ساختمان کورش پلاک ۸طبقه سوم واحد۲۰

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
1419
2873
7882
3984612
49291
96734
4014006