آخرین خبرها

کتاب اخلاق حرفه ای با تأکید بر نهج البلاغه

چکیده کتاب

✍🏻 اخلاق حرفه ای، اخلاق تعامل انسان با حرفه و ارباب رجوع است. این اخلاق از اخلاق هنجاری جدا نیست؛ اما برخی از موضوعات اخلاقی در اخلاق حرفه ای به تناسب حرفه های مختلف، حساسیت و اهمیت بیشتری دارند و نسبت های اخلاقی براساس حرفه تعریف و تنظیم می شود.

امروزه تعاملات میان فردی به قدری گسترش یافته که نمی توان فضایی از زندگی اجتماعی را در نظر گرفت که نیازمند اخلاق حرفه ای نباشد؛ ازاین رو اخلاق حرفه ای به تعداد حرفه های مورد نیاز جامعه می تواند گسترش یابد. هرجا سخن از حرفه باشد؛ به حتم پا به پای آن می توان از اخلاق حرفه ای نیز سخن گفت. ضرورت اخلاق حرفه ای به ضرورت حرفه در جامعه بستگی دارد و نباید از آن جدا شود.

موضوعات این کتاب و اخلاق حرفه ای را می توان در چهار حوزه بررسی کرد:

  • 1) حوزه اخلاق حرفه ای فردی- شغلی؛
  • 2) حوزه اخلاق حرفه ای ساختاری؛
  • 3) حوزه اخلاق حرفه ای تعاملی؛
  • 4) اصناف اخلاق حرفه ای

تحقق اخلاق حرفه ای در یک سازمان می تواند ادامه حیات سازمان را در آینده تأمین کند.

کتاب اخلاق حرفه  ای با تأکید بر نهج  البلاغه

(آیه روز) :

وَلِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَكِيلًا

بله، آنچه در آسمان‌ها و زمین است، فقط مال خداست و همین بس که چنین خدایی همه‌کارۀ عالَم است.

👈 ( سوره نساء ، ۱۳۲)👉
margin

Nature Mountains Mountains Nature Mountains
× ordoo

مهدویت

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات‌بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد.اعتقاد به منجی، در ادیان و ملل و اقوام مختلف و با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت وجود دارد.

margin
open instagram in android open instagram in desktop

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله) :

إنَّ اَکْرَمَ العِبادِ إلَی اللهِ بَعْدَ الاَنبیاءِ العُلَماءُ ثُمّ حَمَلَةُ القُرآن. یَخْرُجونَ مِن الدُّنیا کَما یَخْرُجُ الاَنبیاء. وَ یَحْشُرونَ مِنْ قُبُورِهِم مَعَ الاَنبیاءِ و یَمُرُّونَ عَلی الصِّراط مَعَ الاَنبیاءِ و یَأخذون ثوابَ الاَنبیاء. فَطوبی لِطالب العِلْمِ و حامِلِ القرآنِ ممّا لَهُم عِندَاللهِ مِن الکرامَةِ وَ الشَّرف

گرامی ترین بندگان بعد از انبیاء علما و سپس حافظان قرآن هستند. مانند انبیاء از دنیا می‌روند؛ همراه انبیاء از قبرهایشان خارج می‌شوند به همراه انبیاء از صراط می‌گذرند و ثواب انبیاء را می‌برند. پس خوشا به حال پوینده راه علم و حافظ قرآن به سبب آن کرامت و شرافتی که نزد خدا دارند

( بحارالانوار /ج ۸۹/ ص ۱۸ـ۱۹)
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
1055
2939
9591
1896985
64241
80240
1925405