آخرین خبرها

تحکیم خانواده در نهج البلاغه

چکیده کتاب

✍🏻 خانواده اولین و مهم‌ترین نهادی است که زن و مرد با هم‌فکری و تفاهمِ همراه با مهر و محبت آن را تشکیل می‌دهند. در منابع اسلامی اعم از آیات و روایات صادرشده از حضرات معصومین(علیهم‌السلام)، خانواده از جایگاه والا و بسیار ارزشمندی برخوردار گشته است. بنابراین با توجه به گستره، زوایا و رویکردهای مختلف خانواده و مباحث آن، در این اثر سعی شده تنها عوامل تحکیم‌بخش و تقویت‌کننده مناسبات خانواده با تمسک به کلمات و سلوک امام علی(ع) موردبحث و تبیین واقع گردد...

(آیه روز) :

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

پیامبر! به بندگانم خبر بده که در برخورد با خطاکاران، آمرزنده مهربانم.

👈 ( حجر ، ۴۹)👉
margin

Nature Mountains Mountains Nature Mountains
× ordoo

مهدویت

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات‌بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد.اعتقاد به منجی، در ادیان و ملل و اقوام مختلف و با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت وجود دارد.

margin
open instagram in android open instagram in desktop

پیامبر اکرم (ص) :

حَمَلَةُ القُرْآنِ هُمُ المَحْفُوفونَ بِرَحمَةِ اللهِ، المُلَبِّسونَ نُورَ اللهِ، المُعَلِّمونَ كَلامَ اللهِ مَنْ عاداهُم فَقَدْ عادَی اللهَ و مَنْ والاهُم فَقَدْ والَی اللهَ ؛

حافظان قرآن مشمول رحمت خدا، در بركنندگان نور خدا و آموزگاران كلام خدایند. كسی كه با آنان دوستی نماید باخدادوستی نموده است.

(مستدرك الوسائل /ج۴/ص ۲۵۴)
تماس با ما

تلفن: ۹۱۹۶۰۹۸۱۵۸ (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
47
0
47
2430877
1955
87447
2445299