آخرین خبرها

کتاب درس نامه نهج البلاغه

چکیده کتاب

خوشبختانه انسان معاصر به اهمیت کتاب های الاهی و معنوی از جمله نهج البلاغه پی برده است. از این جهت مدرسان نهج البلاغه هر کدام به فراخور توانشان برای بسط و گسترش عقاید و آموزه های این کتاب کارهایی درخور انجام داده اند. پدیدآورنده این کتاب، درس نامه های نهج البلاغه را در چهار جلد تنظیم و تألیف کرده که جلد اول از این مجموعه کتاب حاضر است.

راقم در این اثر مباحث کلی مربوط به شناخت نهج البلاغه را به رشته تحریر درآورده و به بررسی مباحثی ازقبیل زیست علمی امام علی(ع) و معرفی بخش ها و محتوای این کتاب و... البته با شیوه جدید پرداخته و به این نتیجه رسیده است که نهج البلاغه توانایی آن را دارد که برای بهتر شدن زندگی انسان معاصر و برای سعادت دنیوی و رستگاری اخروی او هم نظر/ نظریه بپردازد و هم در عین حال برنامه ارائه دهد. از این نظر ترویج اندیشه و برنامه های عملی این کتاب می تواند در رهایی انسان ها نقش داشته باشد در نتیجه آموزش آن در سطح گسترده لازم و ضروری است.

(آیه روز) :

الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا ۖ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا

اموال ‌و اولاد، زرق‌وبرق زندگی دنیاست. ازآن‌طرف، کارهای خوبِ ماندنی از نظر خدا ثواب ارزشمندتری دارد و امیدبخشیِ بیشتری.

👈 ( کهف ، ۴۶)👉
margin

Nature Mountains Mountains Nature Mountains
× ordoo

مهدویت

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات‌بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد.اعتقاد به منجی، در ادیان و ملل و اقوام مختلف و با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت وجود دارد.

margin
open instagram in android open instagram in desktop

پیامبر اکرم (ص) :

اِن اَرَدتُم عَيشَ السُّعَداءِ و َمَوتَ الشُّهَداءِ و َالنَّجاةَ يَومَ الحَسرَةِ و َالظِّلَّ يَومَ الحَرورِ و َالهُدى يَومَ الضَّلالَةِ فَادرُسُوا القُرآنَ فَاِنَّهُ كَلامُ الرَّحمانِ و حِرزٌ مِنَ الشَيطانِ و رُجحانٌ فِى الميزانِ ؛

اگر زندگى سعادتمندان، مرگ شهيدان، نجات روز حسرت (قيامت)، سايه روزِ سوزان و هدايت در روز گمراهى را مى خواهيد، قرآن را ياد بگيريد كه آن سخن خداى مهربان است و سپرى است در مقابل شيطان و سنگينى در ترازوى اعمال.

تماس با ما

تلفن: ۹۱۹۶۰۹۸۱۸۵ (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

شهرزیبا. بلوار جوانمردان نبش فرساد غربی ساختمان کورش پلاک ۸طبقه سوم واحد۲۰

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
530
2514
530
3901200
56690
111748
3924671