تربیت کودکان همیشه موفق

 

 شیوه ای متحول کننده برای تربیت فرزندان باحفظ خونسردی

 نویسنده: ادل فبر و ایلین مزلیش

مترجم: فریبا سبز چمنی 

چکیده کتاب

این کتاب مکمل دو کتاب قبلی این نویسنده یعنی والدین آزاد،بچه های آزاد و کتاب چگونه با کودکانت صحبت کنیم تا گوش دهند.چگونه گوش دهیم تا کودکان صحبت کنند.می باشد(به بچه هاگفتن،ازبچه هاشنیدن)

سوالات اولیه که باعث نوشته شدن این کتاب شده سوالاتی است که شما به صورت روزمره با آن مواجه اید.

«این فنجان صورتی است.من فنجان آبی را می خواهم »

«او به من مشت زد»

« من اصلا به او دست نزدم»

ادل فبر در می یابد که بین احساس بچه ها و چگونگی رفتارآن‌ها رابطه مستقیمی وجود دارد.حال باید یاد بگیریم چگونه به آنها کمک کنیم که حس درستی داشته باشند.

در این کتاب به والدین یاد می دهد چگونه احساس بچه ها را بپذیرند چرا که عدم پذیرش مداوم احساس بچه ها می تواند آنها را گیج و عصبی کند.

بخشی از متن کتاب:

کودک: آن برنامه تلویزیونی کسل کننده بود

مامان: نه اینطور نیست

کودک: احمقانه بود

 مامان: آموزشی بود

 مامان: اینجوری صحبت نکن

می‌بینید چه اتفاقی افتاد؟ نه تنها همۀ مکالمات ما به جرو بحث منتهی می‌شد بلکه من بارها و بارها به بچه هایم می‌گفتم که به ادراکات خود اعتماد نکنند و در عوض به ادراکات من اعتماد کنند. 

زمانی که متوجه شدم داشتم چه کار می کردم تصمیم گرفتم تغییر کنم اما مطمئن نبودم که چطور  این کار را بکنم.در حقیقت چیزی که بیشتر از همه  به من کمک کرد این بود که خودم را جای این بچه ها بگذارم از خودم پرسیدم «فرض می‌کنم بچه ای هستم که خسته ام یا گرمم است یا حوصله‌ام سر رفته است؟ و فهمیدم که دوست دارم تمام بزگسالانی که در زندگی‌ام هستند بدانند چه احساسی دارم....؟  

 


تربیت کودکان همیشه موفق
تماس با ما

تلفن: ۹۱۹۶۰۹۸۱۸۵ (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

شهرزیبا. بلوار جوانمردان نبش فرساد غربی ساختمان کورش پلاک ۸طبقه سوم واحد۲۰

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
475
3315
4139
4066042
57216
64146
4086077