نقد فیلم مرد ایرلندی

نقد فیلم مرد ایرلندی

 نقد فیلم مرد ایرلندی | نقد و نمایش فیلم

نقد مرد ایرلندی

فیلم سینمایی The Irishman (مرد ایرلندی)

امتیاز: IMDb 8.7/10

ژانر: زندگینامه | درام | جنایی

محصول: آمریکا

تهیه کننده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی

ستارگان : رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، بابی کاناوله، آنا پاکوین، هاروی کایتل و ری رومانو

این فیلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی کارگردان ۷۷ ساله ایتالیایی_آمریکایی که در دهه ی پنجم فیلم سازی خود تصمیم به ساخت فیلم مرد ایرلندی میکند.ازجمله اثار او می توان به راننده تاکسی،خیابان های پایین شهر،اخرین وسوسه مسیح،گاوخشمگین و رفقای خوب اشاره کرد.

فیلم ایرلندی روایتگر، زندگی فرانک شیران، راننده کامیونی را به تصویر می کشد که با یک آدمکش به نام راسل بوفالینو آشنا شده و کم کم به یک قاتل قراردادی تبدیل می شود. مرد ایرلندی آخرین اثر مارتین اسکورسیزی فردی که در سال ۱۹۴۲ در محله ایتالیایی نشین نیویورک به دنیا آمده است در محله ای که جنایتکاران ایتالیایی و آمریکایی بسیاری زندگی می‌کردند سکونت داشت به دلیل محل سکونتش و برخورد با خلافکارهای متعدد توانست فیلم هایش را به سمت فیلم های گنگستری سوق دهد.

اسکورسیزی علاوه بر فیلم های گنگستری فیلم های موفقی در ژانر های مختلف نیز تولید کرده است به همین خاطر او جزء سه کارگردان برتر شناخته شده است.

در سال‌های اخیر سینمای چین،هند و ... با اقتباس از فیلم‌های آمریکایی شروع به ساخت فیلم‌های گنگستری کردند اما این نوع فیلم‌ها تفاوت فاحشی با فیلم های گنگستری اسکورسیزی دارد.

اسکورسیزی در فیلم های گنگستری خود معمولاً اجازه ارتباط برقرار کردن مخاطب با شخصیت منفی داستان را نمی دهد که این موضوع مهم ترین تفاوت بین فیلم های گنگستری اسکورسیزی و بقیه فیلمسازان آمریکایی است.

از دیگر تفاوت های فیلم های مارتین اسکورسیزی با بقیه فیلم سازان میتوان به استفاده بهینه و به جا از موسیقی کلاسیک ایتالیایی برای صحنه های مختلف فیلم اشاره کرد.

از ویژگی های مشترک فیلم های گنگستری می توان به طرز لباس پوشیدن و فیلم برداری در خیابان های تاریک و نم زده نیویورک یا شیکاگو ،روایت گری صعود تا سقوط زندگی گنگستر و عنصر اصلی این ژانر که خشونت است اشاره کرد.در این فیلم خشونت فضای رعب انگیزی ایجاد میکند که نه تنها خانواده فرانک شیران بلکه مخاطب را نیز از او دور میکند.

از نظر برخی از منتقدان فیلم مرد ایرلندی را میتوان به صورت ۴ اپیزود در نظر گرفت اپیزود اول که شامل دقیقه ۱ تا ۵۰ فیلم می شود به اسم شنیدیم خون ها را رنگ میکنی که اشاره به اصطلاح گنگستری دارد نام گذاری شده است.

اپیزود دوم که شامل دقیقه ۵۰ تا ۱۰۰ میشود به نام جیمی هوفا یکی از شخصیت های فیلم نام گذاری شده است.

اپزود سوم شامل دقیقه ۱۰۰ تا ۱۷۰ و اپیزود چهارم شامل دقیقه ۱۷۰ تا پایان فیلم می باشد.

در این فیلم برعکس فیلم رفقای خوب داستان ریتم کندی را دنبال میکند و از شخصیت های بالای ۷۰ سال و باحوصله و باتجربه که با کوچیک ترین میمیک صورت به بیننده پیام خود را میرسانند استفاده کرده است.

تماس با ما

تلفن: ۹۱۹۶۰۹۸۱۸۵ (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

شهرزیبا. بلوار جوانمردان نبش فرساد غربی ساختمان کورش پلاک ۸طبقه سوم واحد۲۰

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.

بازدید از سایت
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
همه
1254
2873
7717
3984612
49126
96734
4013841