۳۶۵ آداب رفتاری که کودکان باید بدانند

نوشته شده توسط rtaghavi. Posted in کتابهای درباره ی کودکان

آداب رفتاری که کودکان باید بدانند

۳۶۵ آداب رفتاری که کودکان باید بدانند

(بازی‌ها و فعالیت‌ها و دیگر شیوه‌های سرگرم کننده برای کمک به فرزندان در یادگیری آداب معاشرت)

نویسنده: شریل ابری

مترجم: آریتا نجات مهر

چکیده کتاب

کودکان ما برای زندگی روزمره نیاز به مهارت های اجتماعی، برقراری ارتباط‌های کلامی و رفتاری دارند تا بتوانند رفتار بهتر و مناسب‌تری را ارائه دهند و با تلاش و کوشش این رفتار را به عنوان یک رفتار نهادینه تا بزرگسالی به همراه داشته باشد. مانند آداب معاشرت، غذا خوردن، رفت و آمد و .... لازم است بدانیم تناقض رفتاری در خانه و بیرون باعث تخریب شخصیت کودکان ما می شود پس اگر رفتاری در بیرون از خانه اشکال دارد در خانه هم اشکال دارد، مانند جویدن غذا با دهن باز.

قسمتی از متن کتاب را با هم جهت مطالعه و آشنایی می‌خوانیم:

بعضی اوقات رفتارهای زیبای یک کودک سرشتی طبیعتا مهربانانه و شاد را نشان می‌دهد. همیشه اینطور نیست، بلکه تمرین رفتارهای درست به او کمک می کند با دیگران با ملاحظه رفتار کنند.

با پیروی از رفتارهای ارزنده در زندگی روزمره، یاد می‌گیریم خودمان را کنترل کنیم و از این موضوع آگاه شویم که اعمال و حرف‌های ما چگونه بر دیگران تأثیر می‌گذارد. در همین نقطه، با تمرین کافی، آداب و رسوم فرا گرفته شده به طبیعت ثانویه تبدیل می‌شود.

بی شک گفتن «لطفاً» ، « متشکرم» و «متأسفم » نیز چنین است. به محض این که کودک توانست دست خود را درازکند و شکلات بخواهد باید او را تشویق کنید که «لطفا» بگوید. به محض این که توانست به دیگری آزار برساند. « متأسفم» باید بخشی از فرهنگ لغات او شود. ممکن است کودک شما هنوز بپندارد که مرکز جهان است؛ اما واژه‌هایش باید فردی را نشان دهد که به احساسات دیگران توجه می‌کند.

لطفاً باید بخشی از هر درخواستش باشد. اصرار کنید که کودکتان بگوید(( ممکن است لطفاً به من آب بدهید؟)) اگر کودکتان خیلی کوچک است« آب لطفاً» خوب است.... برای آموزش مهارت های ارتباطی و داشتن ارتباطی موثر و تعامل اجتماعی مطالعه کتاب توصیه می‌شود.

 ۳۶۵ آداب رفتاری که کودکان باید بدانند
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تاپیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان ومهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه وتفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.