جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان

نوشته شده توسط rtaghavi. Posted in اخبار

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان

پنجمین جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، با توجه به شیوع ویروس کرونا، همزمان با هفته کودک به‌ صورت مجازی برگزار می‌شود.

همزمان با هفته ملی کودک، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، به‌منظور توسعه و ترویج کتابخوانی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و تعدادی از دستگاه‌ها و نهاد‌های همکار ملی و بین‌المللی، «پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان» را به صورت مجازی برگزار می‌کند.

جام باشگاه‌های کتابخوانی با مشارکت نهاد‌های غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی و عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها ازجمله نهاد کتابخانه‌های عمومی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، صندوق بین‌المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، سازمان بهزیستی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، شرکت ارتباطات سیار امین، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در شهر‌ها و روستا‌های کشور برگزار می‌شود.

در چهار دوره برگزاری این طرح در ۱۸۲۰ شهر و روستای کشور نزدیک ۲۲ هزار باشگاه کتابخوانی ۹۸۷، ۳۳۵ هزار عضو فعال هستند که معاونت امور فرهنگی به همه اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان یارانه ۵۰ درصدی کتاب اهدا می‌کند.

با توجه به فراگیری بیماری کرونا، پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان امسال با شعار «حمایت از سلامت عمومی و روحیه نشاط همراه با تداوم کتابخوانی» آغاز می‌شود و رویکرد آن استفاده حداکثری از امکانات فضا‌های مجازی است.

کارگاه‌های آموزشی این دوره به سه شکل مجازی، حضوری و بسته فرهنگی برگزار می‌شود. در این کارگاه‌ها موضوعاتی مانند شیوه‌های تسهیل‌گری، شیوه‌های ترویج کتابخوانی، مستندسازی و روش‌های اجرایی آن در فضا‌های مجازی، شیوه‌های راه‌اندازی باشگاه‌ها و … ارائه می‌شود. محور فعالیت‌های مجازی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودکان و نوجوانان، پایگاه اینترنتی شبکه ترویج کتابخوانی به نشانی زیر خواهد بود.

bookpromotion.ir

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.