ولادت امام هادی(ع)

نوشته شده توسط rtaghavi. Posted in اخبار

ولادت امام هادی(ع)

امام علی بن محمد الهادی علیه السلام در نیمة ذی الحجه سال ۲۱۲ ق نزدیک شهر مدینه در روستای صریا، چشم به دنیا گشود و در ماه رجب سال ۲۵۴ ق در سرّ من رأی (سامرا) توسط معتز عباسی به شهادت رسید. ایشان پس از پدر بزرگوارش ۳۳ سال امامت شیعیان را بر عهده داشتند.

« اقدامات امام هادی در مدت زمان امامتشان »

امام‌هادی(ع) در این مدت عمر پر برکتشان اقداماتی داشتند:

۱-آماده کردن افکار شیعیان برای عصر غیبت

۲- راه اندازی شبکه وکلای عام و خاص

۳- تبیین مقام شامخ امامت از طریق زیارت غدیریه و زیارت جامعه کبیره

الف) زیارت جامعة کبیره

این زیارت از مشهورترین، برترین و شناخته شده‌ترین زیارات ائمه علیهم السلام است که امام‌هادی(ع) شناسنامة ائمه را در قالب زیارت جامعة کبیره بیان می‌کند؛ این زیارت جامعه که هم شیخ‌طوسی(ره) نقل فرموده هم شیخ‌صدوق(ره) مرحوم مجلسی(ره) عبارت بسیار زیبایی‌ را در رابطة با این زیارتنامه دارند می‌فرمایند: این زیارت دارای بهترین سند، عمیق‌ترین مفهوم، صحیح‌ترین الفاظ ، بلیغ‌ترین معنا، عالی‌ترین شأن، بالاتر از این زیارت در رابطه ما معرفت نسبت به امام معصوم نداریم.

ب) زیارت غدیریه

این زیارت به زیارت امیرالمؤمنین در عید غدیر خم معروف است. در سالی که معتصم امام (ع) را از مدینه به سامرا فراخواند، ایشان به زیارت امام علی(ع) در نجف اشرف رفته و این زیارت را قرائت کردند که در ضمن آن یکصد و پنجاه منقبت از مناقب امام علی علیه السلام بیان فرموده و از برخی مشکلات سیاسی و اجتماعی که ایشان را آزرده کرده بود، سخن گفتند.

این زیارت از زیباترین، اصیل ترین، بدیع ترین و پربارترین زیارت هاست. در زمانی این زیارت توسط امام هادی (ع) قرائت شد که امامت به فراموشی سپرده شده بود.

ولادت امام هادی(ع)
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تا پیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان و مهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه و تفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.