مدارس هیئت امنایی مجاز به اخذ وجه هنگام ثبت نام نیستند/دریافت هزینه فوق برنامه

 

مدارس هیئت امنایی مجاز به اخذ وجه هنگام ثبت نام نیستند/دریافت هزینه فوق برنامه

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی هنگام ثبت نام نیستند گفت: مدارس هیئت امنایی، کلاس‌های فوق برنامه دارند؛ جزئیات فوق‌برنامه‌ها به اطلاع اولیاء ‌می‌رسد و تنها هزینه فوق برنامه دریافت می‌شود و چیزی به اسم شهریه در مدارس هیئت امنایی نداریم.

رسول پاپایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ثبت نام مدارس هیئت امنایی اظهار کرد: مدارس هیئت امنایی ماهیتی کاملا دولتی دارند و بخشنامه ثبت نام مدارس دولتی برای مدارس هیئت امنایی نیز قابل تسری است.

وی افزود:مدارس هیئت امنایی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی هنگام ثبت نام نیستند.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه البته با توجه به اینکه مدیریت مدرسه به روش هیئت امنایی یک مدیریت مبتنی بر مشارکت و سبکی از مدیریت مشارکت محور است، معمولا هیئت امنا فعالیت‌های فوق برنامه طراحی می‌کنند گفت: اولیاء با علم به اینکه در این مدارس فعالیت‌هایی تحت عنوان فوق برنامه به صورت اختیاری تشکیل می‌شود علاقه مند به شرکت فرزندانشان در این کلاس‌ها هستند. 

پاپایی افزود: جزئیات فوق‌برنامه‌ها به اطلاع اولیاء ‌می‌رسد و تنها هزینه فوق برنامه دریافت می‌شود و چیزی به اسم شهریه در مدارس هیئت امنایی نداریم. 

وی با بیان اینکه نرخ فوق برنامه‌ها یکسان نیست گفت: هیئت امنای هر مدرسه برنامه را تنظیم و مصوب می‌کند. مدارس برنامه عمل دارند و شورای آموزش و پرورش منطقه یا استان هزینه و نرخ فوق برنامه را با توجه به جغرافیا و اقتصاد آن ناحیه اعلام می کند. در واقع هر شهرستان هزینه فوق برنامه را با توجه به شرایط بومی تعیین می‌کند که رقم بالایی نیست. 

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته نرخ فوق برنامه در برخی استان‌ها ۱۰۰ هزار تومان بود و در کلانشهری مانند تهران برای متوسطه دوم در نهایت دو میلیون تومان تعیین شد. بنابراین هزینه فوق برنامه یک رقم واحد کشوری ندارد و مدرسه محور است.

پاپایی درباره بازگشت شهریه در ایام کرونا و تعطیلی مدارس اظهار کرد: رقم و هزینه فوق برنامه پایین است، در دوران تعطیلی مدارس، تقریبا ۲۰ درصد فوق برنامه‌ها باقی مانده بود. تصمیم گیری در این باره مانند سایر مدارس دولتی در اختیار شورای مدرسه قرار داده شد که اگر فعالیت فوق برنامه ناقص مانده در تعامل با اولیاء آن را حل کنند. 

 

---------------------------------------------------------------------------------

بنیاد قرانی حضرت ولیعصر (عج)

غرب تهران -شهر زیبا - بلوار تعاون - - بلوار فرساد شرقی -روبروی پارک- پلاک١٣٣ -

٤٤١٥٥٧٠٠ تلفن

مدارس هیئت امنایی مجاز به اخذ وجه هنگام ثبت نام نیستند/دریافت هزینه فوق برنامه
تماس با ما

تلفن: ۴۴۹۵۴۵۷۳ (۲۱) (۹۸+)

ایمیل: info@maood.ir

آدرس: تهران-صادقیه-اول خیابان آیت الله کاشانی- خیابان بوستان یکم -نبش گلستان یکم ساختمان برلیان پلاک۶طبقه سوم واحد۱۲

درباره مؤسسه

بنیادقرانی ولی عصر(عج) در غرب تهران در زمینه های قرآنی شامل حفظ تخصصی دوساله و چهارساله؛ حفظ موضوعی؛ آموزش تفسیر و مفاهیم قران؛ مهارت آموزی قرائت قران از سطح مبتدی تاپیشرفته و حفظ و روخوانی کودکان ومهدقرآن وهمچنین آموزش تخصصی نهج البلاغه شامل مربیگری؛ عرفان عملی با دستورات نهج البلاغه وتفسیر نهج البلاغه و نیز آموزش های مهارت افزائی و روانشناسی خانواده فعال می باشد.